+86-21-62591426
EN

Насловна » производи

  • /img / pan_mat.png

Пан МАТ

материјал:  една страна тефлон една страна силиконски
редовна THK: 0.2(+/-0.05mm)
редовно големина:Dia230mm
редовна боја: црна / Браун
Други повеќе големина / форма може да се изменуваат

Контактирајте не
спецификација

користење:
Силиконски страна absord врз сад , тефлон страна
nonstick & лесно чистење, исто така, сад проектот слој
за време на готвењето.

функција:
се претстави добро  608 ℉ ~ -40 ℉
Зајакнување на фиберглас внатрешниот
Храна одобрена од FDA / LFGB
еднократно 3000 времиња
Лесно да се чисти
Да се ​​пресечеш
nonstick
БПА & PFOA слободен

поврзани со производот