+86-21-62591426
EN

Насловна » производи

  • /img / gas_stove_protector.png

Шпорет на гас Заштитник

материјал:  тефлон + фиберглас
редовна THK: 0.08/0.12(+/-0.05mm)
редовно големина: 270*270mm
редовна боја: црна / Браун
Други повеќе големина може да се изменуваат

Контактирајте не
спецификација

користење:
Чувајте шпорет површината чиста
Соберат сите валкани на површината

функција:
се претстави добро  608 ℉ ~ -40 ℉
Зајакнување на фиберглас внатрешниот
Храна одобрена од FDA / LFGB
еднократно 3000 времиња
Лесно да се чисти
Да се ​​пресечеш
nonstick
БПА & PFOA слободен

поврзани со производот