+86-21-62591426
EN

Насловна » производи

  • /img / cake_liner.png

торта лагер

материјал:  тефлон + фиберглас
редовна THK: 0.08/0.12(+/-0.05mm)
редовно големина:320*320mm
редовна боја: црна / Браун
Други повеќе големина / форма може да се изменуваат


Контактирајте не
спецификација

користење:
Стави во внатрешноста на метал мувла
Направете го тоа лесно demould
Чувајте мувла чиста

функција:
се претстави добро  608 ℉ ~ -40 ℉
Зајакнување на фиберглас внатрешниот
Храна одобрена од FDA / LFGB
еднократно 3000 времиња
Лесно да се чисти
Да се ​​пресечеш
nonstick
БПА & PFOA слободен

поврзани со производот