+86-21-62591426
EN

Насловна » брендови приказна

брендови приказна

време: 2019-01-23 Преземања:

Пред неколку децении години, тука еден човек се повлече од неговата сакана воени силиконски индустрија , наместо со избирање мирен дена, тој го донесе неговата страст во некоја друга кариера --- дневна употреба силиконски производи, првиот чекор во бизнис сега.

Недели на внимателно мисли и месеци на тестирање, конечно го создаде и дизајн на првата линија за производство на силиконски фиберглас МАТ , тоа време, технологијата се одржа само во Франција , тој го направи овој вид на дневен предмети отиде во јавноста , и ги споделите со повеќе клиенти низ целиот свет имаше повеќе избори во бизнисот. Оваа иновација е сторено од страна на патент во Кина, нашите fty основана истата година во 1990.

Тој е директор на Шангај Qiandan меѓународната трговија копродукции, Ltd, Г-дин Xiao.

Истата година , тука се повеќе и повеќе барања од САД и Европа , квалитет и искрен однос привлече многу клиенти.

Дојде време за година на 2007 , ние изградена со бизнис со Costco, Aldi , Бања кревет & надвор, гајба & барел итн.

Нон-стоп иновации е секогаш клучот Qiandan за развој, автоматски линии за производство се дојде вистината, порака на повеќе трудови и ја подобрува ефикасноста.

Со растот, Qiandan формира агенција во Хонг Конг во Кина, и САД. А мрежа во светот се шири, допирање повеќе клиенти, доведување повеќе избори за нив.

До сега , се повеќе и повеќе делови се приклучи , пластични / алуминиум / нерѓосувачки челик / Животната средина на нови материјали.

Овде, во светот на силиконски , ќе , Qiandan , работат заедно, Одете заедно, Иновативен заедно, мило ми е што те запознав.

ПРЕТХОДНО     Никој

NEXT     Никој