+86-21-62591426
EN

Насловна » производи

  • /img / bbq_mesh.jpg
  • /upfile / 2018 година / 11/22 / 20181122153356_437.png

BBQ Mesh

материјал:  тефлон + фиберглас
THK:0.65(+/-0.05)mm
нето големина:4*4mm
редовно големина: 300*400mm
редовна боја: црна / Браун
Други повеќе големина може да се изменуваат

Контактирајте не
спецификација

користење:
Направете сите BBQ топлина рамномерно;
Дупките ќе им овозможи на воздухот во и надвор;
исто така,, тоа е за ладење скара / пица / или други отпуштени или скара

функција:
се претстави добро  608 ℉ ~ -40 ℉
Зајакнување на фиберглас внатрешниот
Храна одобрена од FDA / LFGB
еднократно 3000 времиња
Лесно да се чисти
Да се ​​пресечеш
nonstick
БПА & PFOA слободен

поврзани со производот