+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » леб Форма

  • /img / baker_boutique_square_silicone_bread_form.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/13 / 20181213092827_596.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/13 / 20181213092835_545.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/13 / 20181213092844_606.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/13 / 20181213092852_237.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/13 / 20181213092938_649.jpg

Бејкер-Бутик плоштад Силиконска Леб Форма

големина на мувла: 24 4/5″x 16 1/5″ x 4/5 '’ (63 x 42 x 2 см)
алинеја големина: 4 9/10’’ x 4 9/10'’ (12.5 x 12.5cm)
длабочина: 4/5'’ (2цм)
Не. на Вовлекувања = 4 x 2
Тежина: 4.4 мл / 125 g (/- 5g)
Производител: Бејкер-Boutique

Контактирајте не
спецификација

                                                 Зошто Изберете Образецот Бејкер Бутик Силиконска Леб

Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која ќе им овозможи на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. И Бејкер-Бутик постојано иновирање креативни концепти кои се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици.

Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, туку голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, причина ние сме посветени на исполнување на највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

                                                             Висок квалитет

Бејкер-Бутик е од клучно значење за суровина на формуларот за леб, ние изберете на највисоко ниво од фиберглас и WACKER течен силикон да биде суровина. во прилог, Бејкер-Бутик придава многу значење за контрола на квалитетот, на тој начин нашите МАТ е 100% БПА слободен, и поминаа тестовите на ФДУ, LFGB и DGCCRF.

Бејкер-Бутик фиберглас чини исклучително јасен и празнини се сосема еднакви едни со други. Во меѓувреме, WACKER течен силикон ги врши многу добро, силна еластичност, добра светлина рефлексија, мазни рабови, без набори и остатоци.

                                                                         флексибилност

Бејкер-Бутик форма леб поседува одлична отпорност на температура(-40℉ да  480℉), и во близина 3000 пати се повторува употреба поради својата супериорна обработка на производство и високо квалитетни суровини.

                                                                        Нелепливи

Бејкер-Бутик комбинација предноста на WACKER течен силикон материјал и посебна обработка, која создава одлични карактеристики на не-стик, нема потреба за масти, масла, спрејови или путер и тоа е сосема лесно да се чисти, што го прави секој да биде како про.

поврзани со производот