+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » тефлон МАТ

  • /img / baker_boutique_silicone_teflon_pan_liner.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111092004_830.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111092011_230.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111092024_470.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111092045_367.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111092056_311.jpg

BAKER-Boutique силиконски / тефлон Пан Лагер

големина: 15 7/10’’ x 11 4/5'’ (40 x 30cm)
длабочина: 1 1/5'’ (3цм)
Тежина: 4.58 мл / 130g
Производител: Бејкер-Boutique

Контактирајте не
спецификација

Зошто Изберете Шпорет заштитник Бејкер Бутик тефлонски тефлон гас

Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која ќе им овозможи на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. И Бејкер-Бутик постојано иновирање креативни концепти кои се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици.

Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, туку голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, причина ние сме посветени на исполнување на највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

Расчистување е бриз!

•Едноставно чистење на душеци со топла вода со сапуница
•BAKER-Boutique тава лагер донесува тефлонски материјал и силиконски, Нелепливи, кои се исклучително лесни за чистење и миење садови безбедно.

апликација
•Едноставно ставете овој МАТ на скара храна , Таа никогаш не се држи!
•Совршен за секоја скара вклучувајќи ги и како знак-Пека, Вебер, порцелан, Јаглен, па дури и инфрацрвен Решетки.
•Нелепливи Бејкер-Бутик тава лагер може да служи како скара скара МАТ, стик печка облоги ,печење МАТ, готвење МАТ итн.
•Скара Зеленчук,месо, зеленчук, Риба, ракчиња, пица, дури и палачинки, сланина и јајца!! Се друго што сакате да се стави на скара!
•пан лагер Бејкер-Бутик е исто така совршена за печење! Може да се намали за да ги собере вашиот Тостер, тави и куки кутии за готвење, печење, печење и пржење.

Бејкер-Бутик тава лагер поседува совршен флексибилност
•еднократно, идеално Бејкер-Бутик тава лагер е до 1,000 пати се повторува употреба.
•Одлична отпорност на температура , -70℉ до 570 ℉.

поврзани со производот