+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » силиконски МАТ

  • /img / baker_boutique_silicone_macaroon_mat-20.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214144206_335.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214144220_479.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214144240_765.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214144304_561.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214144315_181.jpg

Бејкер-Бутик силиконски МАТ Macaroon

големина: 16 1/2″x 11 5/8″ (420 x 295mm)
дебелина: 0.75mm (+/-0.05mm)
Тежина: 4.1 мл / 116g (+/- 5g)
Производител: Бејкер-Boutique

Контактирајте не
спецификација

                                      Зошто Изберете Бејкер Бутик силиконски МАТ Macaroon
Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која им овозможува на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. И Бејкер-Бутик постојано иновирање креативни концепти кои се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици. 
Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, туку голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, причина ние сме посветени на исполнување на највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

 

 

                                                                           Висок квалитет
Бејкер-Бутик е од клучно значење за суровина на МАТ, ние изберете на највисоко ниво од фиберглас и WACKER течен силикон како суровина. Освен, Бејкер-Бутик придава многу значење за контрола на квалитетот, на тој начин нашите МАТ е 100% БПА слободен, и поминаа тестовите на ФДУ, LFGB и DGCCRF.

Бејкер-Бутик фиберглас чини исклучително јасен и празнини се сосема еднакви едни со други. Во меѓувреме, WACKER течен силикон ги врши многу добро, силна еластичност, добра светлина рефлексија, мазни рабови, без набори и остатоци.

во прилог, Бејкер-Бутик поседува супериорен вештини печатење и придава многу значење на клиенти’ Искуство. На printings се многу јасни и никогаш не падне по повторува употреба, кој им помага на луѓето да се поедностави процесот на печење. И печатење со мастило, исто така, се направени од силикон одобрени од FDA и LFGB, која е да се докаже дека тоа не е токсичен и безбедност на храна одделение.

 

 

                                                                          Нелепливи
Бејкер-Бутик комбинација предноста на WACKER течен силикон материјал и посебна обработка, која создава одлични карактеристики на не-стик. Со лесно да ги отстраните macaron од МАТ, ова силиконски macaron печење душеци беа далеку од најлесниот површина за да се работи со. 

 

 

                                                            Полесно macaron одлуки
Нашите алинеја круг дизајн е специјално за macaron печење. Тоа помага пекар цевки macaron тесто во совршен малку круга. Секој круг е во редовен стандардна големина на комерцијални macaron. За да се задржи тесто во секој круг, МАТ е совршен за правење macaron во точната големина повеќе ефикасно и прецизно без дополнителна хартија шема за мерење. 

BAKER-Boutique дебелина Macaroon МАТ(0.75mm) е многу погуста и пофлексибилни од душеци на пазарот,  која е безбедна за куки секачи и во близина 3000 пати се повторува употреба поради својот супериорен дебелина и високо квалитетни суровини, и фиксна позиција Macaroon помага почетници да научат лесно. Што повеќе, Бејкер-Бутик Macaroon МАТ поседува одлична отпорност на температура(-40℉ да  480℉), совршен флексибилност. 

поврзани со производот