+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » силиконски МАТ

  • /img / baker_boutique_reusable_silicone_fiberglass_bread_mat-92.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214144456_350.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214144509_589.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214144520_525.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214144531_917.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214144545_265.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214144812_490.jpg

Бејкер-Бутик Повторно Силиконска Фиберглас Леб МАТ

големина: 15 7/10″x 11 4/5″ (400 x 300mm)
дебелина: 0.75mm (+/-0.05mm)
Тежина: 2.65 мл / 75g (+/- 5g)
Производител: Бејкер-Boutique


Контактирајте не
спецификација

 

                                              Зошто Изберете Бејкер Бутик Силиконска Леб МАТ
Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која ќе им овозможи на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. И Бејкер-Бутик постојано иновирање креативни концепти кои се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици. 
Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, туку голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, причина ние сме посветени на исполнување на највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

 

 

                                                                              Висок квалитет
Бејкер-Бутик е од клучно значење за суровина на МАТ, ние изберете на највисоко ниво од фиберглас и WACKER течен силикон да биде суровина. На фиберглас мрежа се појавува исклучително јасен и празнини се сосема еднакви едни со други, меѓувреме, WACKER течен силикон ги врши многу добро, силна еластичност, добра светлина рефлексија, мазни рабови, без набори и остатоци. 

Од тестото содржи околу 60-80% вода, Бејкер-Бутик перфориран текстура овозможува водата да навлезе преку МАТ, оставајќи совршен садот завршница. Го користите за вашиот домашна бисквити, пица, и леб! Тоа е ефикасно за замрзнување, бесплатен, и печење за сите видови тесто како и идеален за пар-печење на курви,

 

 

                                                                          Нелепливи
Бејкер-Бутик комбинација предноста на WACKER течен силикон материјал и посебна обработка, која создава одлични карактеристики на не-стик, нема потреба за масти, масла, спрејови или путер и тоа е сосема лесно да се чисти, што го прави секој да биде како про.

 

 

                                                                       Здрав начин на живот
● Здрава исхрана, можете да го користите сода душеци не се лепи, наместо на скапи пергамент хартија !
● Ова МАТ обезбедува себе, семејство, пријатели со вкусни стоки кои не бараат било масла или масти .
● Ако сакате здрава и висок квалитет на живот, силиконски круг пече душеци ќе биде вашиот елегантно ефективна најважен .
● Тоа ќе ви заштеди многу време за чистење како што има во не повеќе леплива хаос на вашиот тави!

поврзани со производот