+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » тефлон МАТ

  • /img / baker_boutique_ptfe_teflon_gas_stove_protector.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/29 / 20181229141012_656.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/29 / 20181229141022_437.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/29 / 20181229141030_254.jpg

Бејкер-Бутик тефлонски тефлон шпорет на гас Заштитник

големина: 10 3/5’’ x 10 3/5'’ (27 x 27 цм)
дебелина: 0.13mm
Тежина: 0.6 мл / 17 g
Производител: Бејкер-Boutique

Контактирајте не
спецификација

Зошто Изберете Шпорет заштитник Бејкер Бутик тефлонски тефлон гас

Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која ќе им овозможи на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. И Бејкер-Бутик постојано иновирање креативни концепти кои се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици.

Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, туку голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, причина ние сме посветени на исполнување на највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

предности

•Не заштитници готвење стап гас може да биде лесно да се отстранат и да се задржи вашиот шпорет чиста.
•Заштитете го вашиот шпорет на гас од согорување на истурање.
•Лесно да се чисти со вода со сапуница или машина за миење садови безбедно.
•отпорни на топлина: облоги на шпорет на гас може да издржи температура до 500 степени целзиусови.

функција
•Повторно на двете страни.
•без warping, брчки или виткање!
•Совршен за повеќето видови на движи гас.
•Нелепливи заштитници спектар гас одржите вашиот шпорет врвот чисти.
•Исечете маса дизајн ви овозможува лесно да се прилагоди на вашиот гас режач.
•Безбедно да се чистат со машина за миење садови, одобрени од FDA, не се грижи.

Погодно
Само да се земе овој, се 1 парче надвор и го постави на шпоретот,дизајн на корица го прави возможно да се намали било која големина сакате да се вклопи во вашиот шпорет опсег. И ќе ви помогне да се ослободи од согорувањето или истурање. Изработка на својата турнеја готвење безбеден и среќен.

поврзани со производот