+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » тефлон МАТ

  • /img / baker_boutique_ptfe_pizza_bag-83.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214132533_305.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214132904_875.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214132914_767.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214132925_583.jpg

Бејкер-Бутик тефлонски пица Bag

големина: 15 7/10″ x 13 '’ (400 x 330mm)
дебелина: 0.13mm (+/-0.02mm)
Тежина: 1.58 мл / 45g (+/- 3g)
Производител: Бејкер-Boutique

Контактирајте не
спецификација

                                                 Зошто Изберете Бејкер Бутик нелепливи BBQ Скара МАТ

Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која ќе им овозможи на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. И Бејкер-Бутик постојано иновирање креативни концепти кои се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици.

Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, туку голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, причина ние сме посветени на исполнување на највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

 

Поздрав живот стил

● BAKER-Boutique Тостер кеси се направени од тефлон обложени фиберглас торбички.
● Кесите се дизајн за да им помогне загрее храната во тостери, микробранови и печки.
● Водоотпорен, еднократно и може да се пере.
● Кажете "НЕ!" на ладно остатоци.
● јадење топла храна подобрува варењето на храната. Хранливи материи од таква храна, ќе биде полесно да се апсорбира тоа зголемување на вкупната нивната хранлива вредност.


Глутен Исхрана

● Користење Бејкер-Бутик Тостер Чанти значително ги намалува шансите за крос контаминацијата на храната.
● Ова е мора кујна алатка ако имате алергии (e.g. целијачна) и / или огна прничувања во исхраната (e.g. глутен бесплатно).
● Земете ги со вас на вашиот следен бизнис патување или патување. Никогаш не знаеш колку валкани апарати во фоајето или заеднички простории може да биде.

 

Сирење на скара која ја заслужувате

● Направете вашата крајна скара сирење сендвич брзо и лесно.
● Вашиот сендвич секогаш ќе биде крцкава.
● Вие не \ 't дури и треба да се користат путер.

поврзани со производот