+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » тефлон МАТ

  • /img / baker_boutique_ptfe_bbq_mesh_mat.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/29 / 20181229140017_370.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/29 / 20181229140031_622.jpg

Бејкер-Бутик Тефлонски Mesh скара МАТ

големина:15.4/5\ '\' X 13 \ '\'(40 x 33cm)
дебелина: 0.39mm
Тежина: 2.47 мл / 70g
Производител: Бејкер-Boutique

Контактирајте не
спецификација

Зошто Изберете Бејкер Бутик BBQ Скара МАТ
Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која ќе им овозможи на луѓето да се ослободи нивната имагинација и creativity.Baker Бутик отсекогаш се користат високо-квалитетни суровини, во континуирана иновација во однапред на нашите високо вредноста на квалитет на.
Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши customers.In цел да им обезбеди на клиентите со одлично искуство за готвење, ние ќе продолжиме со нашите конзистентен стил и да им служиш со цело срце.

повеќенаменски
Нашите скара МАТ работи со било кој вид на скара скара - Вебер, Charbroil, Голема зелена јајце, пушач, јаглен, пропан, гас, или електричен. Го прават тоа можно да се скара храна која отсекогаш биле тешко или дури и невозможно да се готви на скара, како што се риба, хаш пече, сланина, јајца, палачинки, намалување на зеленчук, ракчиња, раковини и многу повеќе. Подобро од било скара Пан или кошница, нашите МАТ може да се намали до која било големина или форма да одговара на било потреба.

Нелепливи
Нашите BBQ скара душеци се обложени со тефлонски, што е многу мазна и не се лепи на храна. Замена на традиционалните нафта хартија. 100% Нелепливи значи дека можете да скара без масло и душеци се еднократно години! А кутија ги содржи 5 парчиња скара душеци за збогатување на вашата кујна и активности на отворено.

БЕЗБЕДНОСТ
Нашите BBQ скара душеци се направени од 100% PFOA-Слободен материјали и премија Тефлонски-стаклени влакна слој, без PFOA или други опасни хемикалии! Сертифицирани како безбедно од страна на FDA одобрен


поврзани со производот