+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » тефлон МАТ

  • /img / baker_boutique_non_stick_ptfe_teflon_frying_mat_round.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/29 / 20181229133833_652.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/29 / 20181229134042_262.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/29 / 20181229134055_514.jpg

Бејкер Бутик нелепливи тефлонски тефлон пржење МАТ Тркалезна

големина: Кол  15.7/10'’ (40цм)
дебелина: 0.13mm
Тежина: 1 мл /  29g
Производител: Бејкер-Boutique

Контактирајте не
спецификација


Зошто Изберете Бејкер Бутик тефлонски тефлон пржење МАТ

Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која им овозможува на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. А ние постојано пронаоѓаат креативни концепти да се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици.

Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет. Ние само нудиме со врвен квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, но голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, затоа што ние сме посветени да ги исполнуваат највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

Чувајте ги вашите чиста тава!

Сепак чистењето вашиот изгорени тава? Зошто да не го оставиме тоа за нас?

•Нашите тефлонски тефлон Мат е не-лепење за пржење јајца, со НЕ изгорена масти, НЕ неред остави на површината.
•кога ќе завршите, едноставно ги избрише нашите душеци со топла вода со сапуница. Тоа е тоа!

апликација

•за пржење: Не-лепење, извонредна топлина спроводливост во сад за јајца и производи од месо
•за Скара: место на скара, без нафта Продорен.
•За печење пица: место под пица во рерна да се спречи прокапување.
•за Даска: Отпорност на топлина до 570 ℉, заштита на вашата работна површина.
•изработката & сликарство: Може да се користи за бои, глинени калапи, шиење и други проекти изработка.

совршен Флексибилност

•еднократно, до 1,000 пати се повторува употреба.
•Одлична отпорност на температура , -70℉ до 570 ℉.
•Може да се намали било големини за да се задоволат вашите потреби.

поврзани со производот