+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » тефлон МАТ

  • /img / baker_boutique_non_stick_ptfe_teflon_cookie_mat-66.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214111015_660.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214111029_185.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214111038_933.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214111049_617.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214111101_246.jpg

Бејкер-Бутик нелепливи тефлонски тефлон Cookie МАТ

големина: 15 7/10″ x 13 '’ (400 x 330mm)
дебелина: 0.13mm (+/-0.02mm)
Тежина: 1.06 мл / 30g (+/- 3g)
Производител: Бејкер-Boutique

Контактирајте не
спецификација

                                                 Зошто Изберете Бејкер Бутик тефлонски тефлон Cookie МАТ

Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која ќе им овозможи на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. И Бејкер-Бутик постојано иновирање креативни концепти кои се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици.

Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, туку голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, причина ние сме посветени на исполнување на највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

 

Расчистување е бриз!

● Едноставно чистење на душеци со топла вода со сапуница.
● BAKER-Boutique BBQ Cookie МАТ донесува тефлонски материјал, Нелепливи, кои се исклучително лесни за чистење и миење садови безбедно.


апликација

● Печење - Бејкер-Бутик тефлон нелепливи куки МАТ е направен од материјали за безбедност на храна-одделение, погоден за печење леб, колачи, колачињата и скара.
● Даска - Отпорност на топлина до 570 ℉, пеглање заштитници-заштити вашата работна површина.
● Занаети & сликарство - Може да се користи за бои, глинени калапи, шиење и други проекти изработка.

 

Бејкер-Бутик BBQ Скара МАТ поседува совршен флексибилност

● Повторно, идеално Бејкер-Бутик скара Cookie МАТ е до 1,000 пати се повторува употреба.
● Одлично температура отпор , -70℉ до 570 ℉.
● На Бејкер-Бутик скара Cookie МАТ може да се намали големината на како што се очекува од страна на ножици.

поврзани со производот