+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » тефлон МАТ

  • /img / baker_boutique_non_stick_ptfe_teflon_cake_liner.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/29 / 20181229134745_362.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/29 / 20181229134755_563.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/29 / 20181229134806_347.jpg

Бејкер-Бутик Не-стик тефлонски тефлон торта Лагер

големина: 18 7/10’’ x 1 7/10’’ x 1 7/10'’ (41.9 x 4.4 x 4.4cm)
дебелина: 0.13mm
Тежина: 0.63 мл / 18 g
Производител: Бејкер-Boutique

Контактирајте не
спецификација

Зошто Изберете Бејкер Бутик тефлонски тефлон торта Лагер  

Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која им овозможува на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. А ние постојано пронаоѓаат креативни концепти да се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици.

Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет. Ние само нудиме со врвен квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, но голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, затоа што ние сме посветени да ги исполнуваат највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

Лесно Отстрани Торти од мувла

•Само подигнете торта лагер од метална тава за печење кога ќе заврши
•кога го отстранувате, го задржи вашето колачи во форма и да се спречи падот-оф
•Чувајте ги вашите тавче чиста
•Само нежно избришете-оф да ги очистиме своите лагер во вода со сапуница

Определување  

•Долгорочните
•НЕ маст или путер продорен
•Едноставно се исчисти
•Подобро искуство за печење

совршен Флексибилност

•еднократно, до 1,000 пати се повторува употреба
•Отпорни на топлина до 570'F (320"C)
•Може да се намали и преклопени се задоволат вашите потреби

поврзани со производот