+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » тефлон МАТ

  • /img / baker_boutique_non_stick_bbq_grill_mat-81.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214102746_645.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214102752_667.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214102759_155.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214102807_458.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214102814_720.jpg

Бејкер-Бутик нелепливи BBQ Скара МАТ

големина: 15 7/10″ x 13 '’ (400 x 330mm)
дебелина: 0.2mm (+/-0.02mm)
Тежина: 1.76 мл / 50g (+/- 3g)
Производител: Бејкер-Boutique

Контактирајте не
спецификација

                                                 Зошто Изберете Бејкер Бутик нелепливи BBQ Скара МАТ

Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која ќе им овозможи на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. И Бејкер-Бутик постојано иновирање креативни концепти кои се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици.

Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, туку голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, причина ние сме посветени на исполнување на највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

 

Расчистување е бриз!

● Едноставно чистење на душеци со топла вода со сапуница.
● Чудо BBQ Скара душеци донесува тефлонски материјал, Нелепливи, кои се исклучително лесни за чистење и миење садови безбедно.


апликација

● Едноставно ставете овој МАТ на скара храна , Таа никогаш не се држи!
● Совршен за секоја скара вклучувајќи ги и како знак-Пека, Вебер, порцелан, Јаглен, па дури и инфрацрвен Решетки.
● Не-стик Бејкер-Бутик BBQ Скара МАТ може да служи како скара скара МАТ, стик печка облоги ,печење МАТ, готвење МАТ итн.
● Скара Зеленчук,месо, зеленчук, Риба, ракчиња, пица, дури и палачинки, сланина и јајца!! Се друго што сакате да се стави на скара!
● На Бејкер-Бутик BBQ Скара Мат е исто така совршена за печење! Може да се намали за да ги собере вашиот Тостер, тави и куки кутии за готвење, печење, печење и пржење.

 

Бејкер-Бутик BBQ Скара МАТ поседува совршен флексибилност

● Повторно, идеално BBQ Скара МАТ е до 1,000 пати се повторува употреба.
● Одлично температура отпор , -70℉ до 570 ℉.
● На BBQ Скара МАТ може да се намали големината на како што се очекува од страна на ножици.

поврзани со производот