+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » силиконски МАТ

  • /img / baker_boutique_mini_silicone_dabbing_mat.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111091219_603.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111091226_402.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111091236_726.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111091244_615.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111091252_388.jpg

Бејкер-Бутик Мини силиконски МАТ dabbing

големина:4 1/10″ x 3/10″ (10.5 x 8.3mm)
дебелина: 0.75mm (+/-0.05mm)
Тежина: 0.32 мл / 9.2g (+/- 0.5g)
Производител: Бејкер-Boutique


Контактирајте не
спецификација

                                            Зошто Изберете Бејкер Бутик Индукција Лагер

Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која ќе им овозможи на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. И Бејкер-Бутик постојано иновирање креативни концепти кои се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици. 

Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, туку голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, причина ние сме посветени на исполнување на највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

                                                                               Висок квалитет
Бејкер-Бутик е од клучно значење за суровина на МАТ, ние изберете на највисоко ниво од фиберглас и WACKER течен силикон да биде суровина. На фиберглас чини исклучително јасен и празнини се сосема еднакви едни со други, меѓувреме, WACKER течен силикон ги врши многу добро, силна еластичност, добра светлина рефлексија, мазни рабови, без набори и остатоци.

во прилог, Бејкер-Бутик поседува супериорен вештини печатење и придава многу значење на клиенти’ Искуство. На printings се високи јасни и никогаш не падне по многу пати се повторува употреба, кој им помага на луѓето да се поедностави процесот на печење. И печатење со мастило, исто така, се направени од силикон кој е одобрен од ФДА и LFGB, кој е за да докаже дека не е токсичен и да се направи клиентите се чувствуваат безбедно.

Како dabbing МАТ работи!
Кога ќе додадете концентрат на топла бучица на ноктите, леплива или сприхав остаток може да капе исклучи на крајот. Ако овој остаток добива на било површини — на пример, маса дрво — тоа може да биде тешко да се отстрани.
Даб душеци запре било восок, нафта, или други DAB поврзани со остатоци од уништува површината под вашиот DAB Опрема. Некои бучица душеци се обложени со цел да понуди дополнителна заштита Опрема бучица; треба да го монтирам на DAB случајно падне во текот на, ватирани бучица МАТ може да помогне да се спречи оштетување.


Негување и употреба:

1.Да не се користи со бројлери или отворен пламен.
2.Ненадејната температура не треба да биде над 250 целзиусови кога ќе го користите.
3.Измијте со топла, вода со сапуница и исушете со мека крпа.
4.T Дон \ 'влијание насилно или нула со остри инструменти
5.T Дон \ 'да го користат без ништо кога греење во микробранова печка

поврзани со производот