+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » тефлон МАТ

  • /img / baker_boutique_grill_mesh_perforated_basket.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111092706_329.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111092715_531.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111092723_572.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111092749_958.jpg
  • /upfile / 2019/01/11 / 20190111092806_503.jpg

Бејкер-Бутик Скара Mesh Перфорирана кошница

големина: 15 7/10’’ x 11 4/5'’ (40 x 30cm)
длабочина: 1 1/5'’ (3цм)
Тежина: 4.58 мл / 130g
Производител: Бејкер-Boutique

Контактирајте не
спецификација

Зошто Изберете Шпорет заштитник Бејкер Бутик тефлонски тефлон гас

Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која ќе им овозможи на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. И Бејкер-Бутик постојано иновирање креативни концепти кои се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици.

Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, туку голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, причина ние сме посветени на исполнување на највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

                                                                                           повеќенаменски

Бејкер-Бутик мрежа скара кошница работи со било кој вид на скара скара - Вебер, Charbroil, Голема зелена јајце, пушач, јаглен, пропан, гас, или електричен. Го прават тоа можно да се скара храна која отсекогаш биле тешко или дури и невозможно да се готви на скара, како што се риба, хаш пече, сланина, јајца, палачинки, намалување на зеленчук, ракчиња, раковини и многу повеќе. Подобро од било скара Пан или кошница, нашите МАТ може да се намали до која било големина или форма да одговара на било потреба.

                                                                                           Нелепливи

Бејкер-Бутик мрежа скара кошеви се обложени со тефлонски, што е многу мазна и не се лепи на храна. Замена на традиционалните нафта хартија. 100% Нелепливи значи дека можете да скара без масло и душеци се еднократно години!еднократно, лесно се чистат и машина за миење садови безбедно

                                                                                           БЕЗБЕДНОСТ

Бејкер-Бутик мрежа скара кошница се направени од 100% PFOA-Слободен материјали и премија Тефлонски-стаклени влакна слој, без PFOA или други опасни хемикалии! Сертифицирани како безбедно од страна на FDA одобрен.

поврзани со производот