+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » силиконски МАТ

  • /img / baker_boutique_flowers_induction_cooker_liner-89.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/20 / 20181220095857_818.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/20 / 20181220095905_332.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/20 / 20181220095913_220.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/20 / 20181220095922_818.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/20 / 20181220095928_705.jpg

Бејкер-Бутик Цвеќе Индукција шпорет лагер

големина: Кол 9 2/5'’ 24цм
дебелина: 0.4mm (+/-0.05mm)
Тежина: 26.5 g  (+/- 1g)
Производител: Бејкер-Boutique


Контактирајте не
спецификација

                                            Зошто Изберете Бејкер Бутик Индукција Лагер

Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која ќе им овозможи на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. И Бејкер-Бутик постојано иновирање креативни концепти кои се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици. 

Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, туку голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, причина ние сме посветени на исполнување на највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

                                                                               Висок квалитет
Baker-Boutique is critical to the raw material of the mat, ние изберете на највисоко ниво од фиберглас и WACKБејкер-Бутик е од клучно значење за суровина на МАТp;Baker-Boutique is critical to the raw material of the mat, ние изберете на највисоко ниво од фиберглас и WACKER течен силикон да биде суровина. На фиберглас чини исклучително јасен и празнини се сосема еднакви едни со други, меѓувреме, WACKER течен силикон ги врши многу добро, силна еластичност, добра светлина рефлексија, мазни рабови, без набори и остатоци.

во прилог, Бејкер-Бутик поседува супериорен вештини печатење и придава многу значење на клиенти’ Искуство. На printings се високи јасни и никогаш не падне по многу пати се повторува употреба, кој им помага на луѓето да се поедностави процесот на печење. И печатење со мастило, исто така, се направени од силикон кој е одобрен од ФДА и LFGB, кој е за да докаже дека не е токсичен и да се направи клиентите се чувствуваат безбедно.

                                                                             функција
● се спречи истекување на супа или состојки паѓање во површината на индукција на шпоретот за време на готвењето, и да се спречи сад од лизгање за време на готвењето.
● спречување на дното на садот од гребење на површината на шпоретот
● Кога не е во употреба, тоа може да игра естетска улога
● Може да се користи како топлинска изолација на МАТ
● Може да се користи како подлога нелизгачка, стави на неискористениот тенџере на врвот за да се спречи лизгање
● температура отпор: - 40℉ ~ 250 ℉

                                                                             флексибилност

лесен дизајн Бејкер-Бутик силиконски индукција лагер овозможува на МАТ да се постави било каде, без преземање на space.The високо квалитетен материјал, им овозможува на МАТ да биде укината по своја волја, не остава trace.It може да се користи 3,000 времиња.

поврзани со производот