+86-21-62591426
EN

Насловна » производи » силиконски МАТ

  • /img / baker_boutique_diamond_silicone_baking_mat.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214142030_375.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214142446_298.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214143206_822.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214143218_405.jpg
  • /upfile / 2018 година / 12/14 / 20181214143231_362.jpg

Бејкер-Бутик Дијамант Силиконска Печење Мат

големина: 16 1/2″x 11 5/8″ (420 x 295mm)
дебелина: 0.75mm (+/-0.05mm)
Тежина: 4.1 мл / 116g  (+/- 5g)
Производител: Бејкер-Boutique


Контактирајте не
спецификација

                                                Зошто Изберете Бејкер Бутик Силиконска Печење Мат
Бејкер-Бутик е посветена на обезбедување талентирани професионалци со нови форми и форма на печење опрема која ќе им овозможи на луѓето да се ослободи нивната имагинација и креативност. И Бејкер-Бутик постојано иновирање креативни концепти кои се промовира развојот на печење индустрија и да се обезбеди решенија за технички предизвици.

Освен, Бејкер-Бутик одбиваат да прават компромис кога станува збор за квалитет, а само понудиме највисок квалитет на сите наши клиенти. Со цел да се одржување на највисок квалитет, нашата фабрика не само што се целосно автоматски, туку голем дел од работата се врши во рацете со високо квалификувани професионалци, причина ние сме посветени на исполнување на највисоките стандарди за квалитет и совршеност.

 

 

                                                                                  Висок квалитет
Бејкер-Бутик е од клучно значење за суровина на МАТ, ние изберете на највисоко ниво од фиберглас и WACKER течен силикон да биде суровина. На фиберглас чини исклучително јасен и празнини се сосема еднакви едни со други, меѓувреме, WACKER течен силикон ги врши многу добро, силна еластичност, добра светлина рефлексија, мазни рабови, без набори и остатоци.

во прилог, Бејкер-Бутик поседува супериорен вештини печатење и придава многу значење на клиенти’ Искуство. На printings се високи јасни и никогаш не падне по многу пати се повторува употреба, кој им помага на луѓето да се поедностави процесот на печење. И печатење со мастило, исто така, се направени од силикон кој е одобрен од ФДА и LFGB, кој е за да докаже дека не е токсичен и да се направи клиентите се чувствуваат безбедно.

 

 

                                                                            Нелепливи
Бејкер-Бутик комбинација предноста на WACKER течен силикон материјал и посебна обработка, која создава одлични карактеристики на не-стик, нема потреба за масти, масла, спрејови или путер и тоа е сосема лесно да се чисти, што го прави секој да биде како про.

 

 

                                                                               флексибилност
BAKER-Boutique силиконски печење дебелина МАТ(0.75mm) е многу погуста и пофлексибилни од душеци на пазарот,  која е безбедна за куки секачи и во близина на 3000 пати се повторува употреба поради својот супериорен дебелина и високо квалитетни суровини. Што повеќе, Бејкер-Бутик силиконски печење МАТ поседува одлична отпорност на температура(-40℉ да  480℉), совршен флексибилност.

поврзани со производот